РФИД, насекаде во светот.
0086 755 89823301 seabreezerfid@gmail.com
EnglishAf-SoomaaliAfrikaansAsụsụ IgboBahasa IndonesiaBahasa MelayuBasa SundaBinisayaCatalàChinyanjaCorsuCymraegCрпски језикDanskDeutschEesti keelEspañolEsperantoEuskaraFrançaisFryskGaeilgeGalegoGàidhligHarshen HausaHmoobHmoob DawHrvatskiItalianoKiswahiliKreyòl ayisyenKurdîLatviešu valodaLatīnaLietuvių kalbaLëtzebuergeschMagyarMalagasy fitenyMaltiMàaya T'àanNederlandsNorskOʻzbek tiliPapiamentuPolskiPortuguêsQuerétaro OtomiReo Mā`ohi'RomânăSesothoShqipSlovenčinaSlovenščinaSuomiSvenskaTagalogTe Reo MāoriTiếng ViệtTürkçeWikang Filipinoazərbaycan dilibasa Jawabosanski jezikchiShonafaka Tongagagana fa'a SamoaisiXhosaisiZuluvosa VakavitiÍslenskaèdè YorùbáČeštinaʻŌlelo HawaiʻiΕλληνικάБеларускаяБългарскиМары йӹлмӹМонголРусскийТоҷикӣУкраїнськабашҡорт телекыргыз тилимакедонски јазикмарий йылметатарчаудмурт кылҚазақ тіліՀայերենייִדישעבריתاردوالعربيةسنڌيپارسیनेपालीमराठीहिन्दी; हिंदीবাংলাਪੰਜਾਬੀગુજરાતીதமிழ்తెలుగుಕನ್ನಡമലയാളംසිංහලภาษาไทยພາສາລາວမြန်မာစာქართულიአማርኛភាសាខ្មែរ中文(漢字)日本語한국어
 Уредете го преводот
КОИ СМЕ НИЕ

КОИ СМЕ НИЕ

Ние сме професионален производител на производи на РФИД во Шенжен, нашите производи ги вклучуваат сите РФИД картички, етикети, влошка, налепници, хардвер, вклучувајќи развој на производство на опрема за читање и пишување за контрола на пристап, развој на софтвер и решение за проектна апликација РФИД.
ЗОШТО ИЗБЕРЕТЕ НЕ

ЗОШТО ИЗБЕРЕТЕ НЕ

Секој клиент е единствен, секоја ситуација е различна. Практиките се свртуваат кон SeabreezeRFID од многу причини. Но, во повеќето случаи, се дестилира на еден збор: Доверба. Доверба во нашите производи и решенија, Доверба во нашите резултати. Избирање на SeabreezeRFID како член на вашиот тим и придонесувач за успех во работењето е значајно гласање на доверба. Со задоволство ќе ги примениме нашите производи, решенија и резултати во ваше име и започнете да ја стекнувате вашата доверба.
НАША ГЛАВНА УСЛУГА

НАША ГЛАВНА УСЛУГА

SeabreezeRFID нуди искусна и сеопфатна помош за широк спектар на деловни потреби од РФИД и ИОТ, и не само РФИД оригинални производи и решенија за апликација за проекти, особено производи со додадена вредност за да го промовирате вашиот бизнис да се развива побрзо и да ги достигнува вашите цели.
ЗА ТРГОВСКИТЕ

ЗА ТРГОВСКИТЕ

Ние ги поддржуваме: одличен квалитет, предност во цената, совршена услуга, принцип на точна испорака, да им помогне на трговците и крајните корисници, продираат на пазарот, промовираат производи, може целосно OEM & ODM, елиминирање на вашите грижи. Погледнете ги професионалните услуги што ги нуди SeabreezeRFID, и ајде да разговараме.

Ние сме посветени на производството на РФИД & IoT производи за вашиот бизнис!

SeabreezeRFID LTD имаат целосни производни линии на идентификација на радиофреквенција, нашиот производ содржи различни чипови од ниска фреквенција, Висока фреквенција и ултра-висока фреквенција. Исто така, може да понуди кориснички услуги за задоволување на вашите ексклузивни идеи и потреби.

Избрани производи

Најчесто поставувани прашања

1. T5577 Хотелски привезок

Клиентот обезбедува HF / Цртеж за дизајнирање на антена UHF, форматот на датотека AUTO CAD (.двг), цитираме внатре 24 часови, котираниот трошок ги вклучува трошоците за правење плочи и понудата на производот, ги потврдува техничките детали, по потпишувањето на договорот, ние ќе обезбедиме распоред на антена во рамките на 24 часови – Потврда на клиентот – Клиент Потврди распоред на таблички и плати такси за таблички – договараме план за производство – Изработка на плочи и производство на примероци – T5577 Хотелски привезок.
Ако клиентот нема дизајн на антена, тогаш треба да дадете спецификации за големината на антената, врзани модели на чипови (на пример: Ултралесни, КОДИРАМ СЛИ-С, Вонземјанин H3, Интинџи Монца 5), вашиот модел на врзувачка машина. Горенаведените информации ги добиваме во рамките 24 часови за да се обезбеди плаќање на антената и цени за правење табли и цени на производите. Време на дизајнирање на цртеж за дизајн на антена: Антена HF 7 Работен ден, Антена на UHF 24 Работен ден.
T5577 Хотелски привезок.

2. Антена за сребрено мастило HF / UHF Електронска ознака Инле, Интена за антена за печатење од сребрено мастило

Сребреното мастило спроводливо мастило за печатење на електронски ознаки за идентификација на радиофреквенција има добра електрична спроводливост и адхезија, и има предности на добра флексибилност, стабилна изведба, и мала отпорност на оксидација.
Употребата на спроводливо мастило за печатење на антената наместо традиционалниот метод на офорт за правење на антената во електронската ознака ги намалува трошоците за производство на РФИД електронската ознака.

Вметнување на антена за сребрено мастило РФИД, Антена за инкрустирање со сребрено мастило UHF, од Seabreeze Smart Card Co., Ltd.
Електронските ознаки со антена печатени со мастило се користат главно за фалсификување, безбедност, анти-мешање на производи, ознаките се уништуваат откако ќе се искинат, што е погодно за употреба и управување со производи против фалсификување.

Фреквенција: HF 13,56MHz / UHF 840 ~ 960MHz
Големина на антена: обичај
Подлога за обележување: ПЕТ / Хартија
Антенски материјал: Сребрена паста спроводливо мастило

 • Нашата услуга

  RFID / IoT / Контрола на пристап
  LF / HF / UHF
  Картичка / ознака / влошка / етикета
  Нараквица / приврзок за клучеви
  R / W уред
  РФИД решение
  OEM / ODM

 • Компанија

  За нас
  Притиснете & Медиуми
  Вести / Блогови
  Кариери
  Награди & Осврти
  Сведоштва
  Програма за придружни активности

 • Контактирајте не

  Тел:0086 755 89823301
  веб:www.seabreezerfid.com