РФИД, насекаде во светот.
0086 755 89823301 seabreezerfid@gmail.com
EnglishAf-SoomaaliAfrikaansAsụsụ IgboBahasa IndonesiaBahasa MelayuBasa SundaBinisayaCatalàChinyanjaCorsuCymraegCрпски језикDanskDeutschEesti keelEspañolEsperantoEuskaraFrançaisFryskGaeilgeGalegoGàidhligHarshen HausaHmoobHmoob DawHrvatskiItalianoKiswahiliKreyòl ayisyenKurdîLatviešu valodaLatīnaLietuvių kalbaLëtzebuergeschMagyarMalagasy fitenyMaltiMàaya T'àanNederlandsNorskOʻzbek tiliPapiamentuPolskiPortuguêsQuerétaro OtomiReo Mā`ohi'RomânăSesothoShqipSlovenčinaSlovenščinaSuomiSvenskaTagalogTe Reo MāoriTiếng ViệtTürkçeWikang Filipinoazərbaycan dilibasa Jawabosanski jezikchiShonafaka Tongagagana fa'a SamoaisiXhosaisiZuluvosa VakavitiÍslenskaèdè YorùbáČeštinaʻŌlelo HawaiʻiΕλληνικάБеларускаяБългарскиМары йӹлмӹМонголРусскийТоҷикӣУкраїнськабашҡорт телекыргыз тилимакедонски јазикмарий йылметатарчаудмурт кылҚазақ тіліՀայերենייִדישעבריתاردوالعربيةسنڌيپارسیनेपालीमराठीहिन्दी; हिंदीবাংলাਪੰਜਾਬੀગુજરાતીதமிழ்తెలుగుಕನ್ನಡമലയാളംසිංහලภาษาไทยພາສາລາວမြန်မာစာქართულიአማርኛភាសាខ្មែរ中文(漢字)日本語한국어
 Уредете го преводот

Карта за печатење

» РФИД картичка » Карта за печатење

 • Инкџет печатач Директен печатење ПВЦ Бела картичка, Картичка за магнетна лента за печатење, Празна картичка за РФИД чип за печатење

  КАТЕГОРИЈА И ТАГОВИ:
  Карта за печатење , , , , , , , , , , ,

  Модел на производ: HP0529

  Опции за персонализација: големината и спецификациите, дебелина, форма, пакет за контакт/бесконтактен IC чип, магнетни ленти, рамка за пред-печатење рамка/ЛОГО/шема, ласерски број, пишување на податоци, и други посебни процеси на производство.
  EPSON инк-џет печатач R270 R230 R290 T50 L800 директно инкџет печатење ПВЦ бела карта / картичка со магнетна лента / RFID чип-картичка

  истрага
  • Спецификации
  • Опис
  • Технички карактеристики

  Главни технички параметри
  Материјал: бел ПВЦ
  Големина: 86× 54мм
  Дебелина: 0.86мм
  Без ламиниран, облик во еден момент
  230ЕЕЗ / картон, со тежина од 1,35KG

  Соодветни модели на печатач со инк-џет:
  Печатач за лична карта HiTi
  Печатач Епсон: R260, R265, R270, R280, R290, R330
  Модели на Епсон: Т50, Т60, А50, P50, R210, R230
  Канонски модели: iP4600, 4680, 4700
  Печатач од Канон: MP630, 640, 980, 990
  Начин на употреба:
  Поддршка на употребата на послужавник. Инк-џет печатач за лична карта со директно печатење на површината на картичката, по употреба на сушење.

  Воведување на производ
  "Веднаш инк-џет во картичка" направи персонализирана картичка, портрет картичка, ИЦ-картичка, картичката со магнетна лента е револуционерен чекор напред, без ламиниране, без обвивка од пластичен филм, без да се опфати процесот на професионално производство на филм, користење инк-џет печатач за лична карта за да се заврши процесот на изработка. Лесен процес на измислување, како печатење на заеднички документ, цената е помала. Белата карта со печатење со мастило може да постигне ефект на печатење фотографии, брзо сушење, нагласи, водоотпорен, отпорен на абење, завршено печатење користено директно, без никакви карактеристики за обработка, примена пошироко.

  Инкџет печатач Директен печатење ПВЦ Бела картичка, Картичка за магнетна лента за печатење, Празна картичка за РФИД чип за печатење, Пластична картичка РФИД за печатење. Компанија за паметни картички Шенжен Seabreeze, ДОО.

  Директно печатење со инк-џет бела карта може да залепи магнетна лента и РФИД чип за капсулација:
  1, типови картички со магнетни ленти:

  Заедничка ниска магнетна лента (LOCO): 300 ОЕ

  Инкџет печатач Директен печатење ПВЦ Бела картичка, Картичка за магнетна лента за печатење, Празна картичка за РФИД чип за печатење, Пластична картичка РФИД за печатење. Компанија за паметни картички Шенжен Seabreeze, ДОО.

  Висока магнетна лента (HICO): 2750 ОЕ или 4000 ОЕ
  Боја на магнетна лента по избор: црна, кафеава, црвено, итн.
  Ширина на магнетна лента: стандардни 12,5 mm или 8 mm
  2, Видови лични карти: ЕМ4100, ЕМ4102, TK4100, TK4102, итн.
  3, Бесконтактна ИЦ-картичка, Mifare 1K S50, Mifare 4K S70, FM11F08, Mifare Ultralight, ТИ, I-КОД-2, итн.
  4, Контактирајте ги типовите IC картички: SLE4442, SLE4428, SLE5542, SLE5528, итн.

   

  Технички карактеристики
  1, едноставна и лесна картичка, без филм, без обвивка од пластичен филм и ламинирана
  2, нагласи на картичката, водоотпорен, рамна слика, мраз, потопи (1-2 часови), сликата останува непроменета
  3, погоден за сите видови инк-џет мастило, цената на измислувањето е мала
  4, способноста за враќање на бојата на сликата, висока резолуција, Точноста на печатењето може да достигне повеќе од 5760 dpi
  5, белиот картон со механичките својства на ламинираната картичка
  6, Отпорност на УВ, отпорност на абење, спречи бледнее, долг рок на траење
  7, брз опсег на апликации за картички, погоден за правење документи веднаш, крајниот корисник да направи картичка; Мало производство на вашето членство,картичка студентска картичка, компанија картичка, итн., може директно да се печатат слики и информации за текст
  8, процес на изработка еколошки, без растворувачи, издувни гасови без емисија,итн.

  Можеби ви се допаѓа исто така

 • Категории на производи

 • Сподели на пријател

 • Нашата услуга

  RFID / IoT / Контрола на пристап
  LF / HF / UHF
  Картичка / ознака / влошка / етикета
  Нараквица / приврзок за клучеви
  R / W уред
  РФИД решение
  OEM / ODM

 • Компанија

  За нас
  Притиснете & Медиуми
  Вести / Блогови
  Кариери
  Награди & Осврти
  Сведоштва
  Програма за придружни активности

 • Контактирајте не

  Тел:0086 755 89823301
  веб:www.seabreezerfid.com