RFID, kudo në botë.

Kartë me çip FM11RF08, E përputhshme me çipin Mifare IC S50

KATEGORIA DHE TAGS:
HF Chip Card , , ,

FM S50 (FM11RF08) chip Card, Compatible with Mifare IC S50 chip Card

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

Capacity of 8Kbit EEPROM, ndarë në 16 sektorët, çdo sektor është 4 copë, each 16 bytes, to block access to units, each sector has its own set of password and access control, each card has a unique serial number, for 32bit, conflict prevention mechanism, support for multiple card operation. No power supply, built-in antenna, it contains encryption communication control logic and the logic circuit
Kapaciteti Storage: 8kbit, 16sektorët, çdo sektor në të dy grupet fjalëkalimi
frekuencë: 13.56MHz
shpejtësia e komunikimit: 106kbit / s
Lexoni dhe shkruani në distancë: 2.5-10cm (according to the antenna size and card reader)
Lexim dhe shkrim kohë: 1-2Znj
Transfer time:
Confirm cards: identification and response to instruction 3ms
Identification Password: Cards side 2.5ms, reader side 45ms
Information literacy: writing data 9ms, read data 11ms
temperatura e punës : -20℃ ~ + 85 ℃(lagështi 90%)
durim: >100,000 kohët
ruajtja e të dhënave: >10 vjet
madhësi: 85.5X54X0.84mm, ose konsumatori specifikuar madhësinë
Materiale: PVC, ABS, PET, PETG, letër, 0.13 Tel bakri
Procesi i prodhimit: Tejzanor valë auto linjat bimore, Saldim automatike
standardet e prodhimit: ISO / IEC 14443A, ISO 10536

RFID wafer: FM1108 (FM11RF08)
FM11RF08 is Shanghai FuDan microelectronics co., LTD., the design of non-contact rfid card chip, With a 0.6um CMOS EEPROM technology, capacity of 1KX8bit EEPROM, ISO14443 A international standard, the working frequency of 13.56MHz. Is the logical processing function of multipurpose contactless rf card chip, logic circuit includes encryption control and communication, has a very high security performance. Applicable to the payment card application of all kinds of billing system.
FM11RF08 chip full compatible with Mifare 1K S50 chip.

Aplikacion: kartat e anëtarësimit, kartat VIP, Karta e Medicare / kompanisë / shkollës, karta e transportit publik, tarifat e autostradës, parking, apartment buildings Management,etj.

shtypje: Shtypi ofset, Printim me bojë Patone, Printim me ngjyra, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text, Guilloche, Hot vulosje.
Të tjerët: rezistent ndaj konsumit dhe i shpejtë, Të dhëna të ndryshueshme, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com