RFID, kudo në botë.

identifikimin e kafshëve

» identifikimin e kafshëve

Implantim RFID Animal Tag shiringë, Glass Tube Bio-elektronike Tag shiringë

KATEGORIA DHE TAGS:
identifikimin e kafshëve , , , , , ,

modeli i produktit: BG343

Comply with ICAR and ISO11784/ISO11785 FDX-B animal identification international standard.
vlefshmëri: 5 vjet.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

Parametrat teknike
frekuenca mbështetje: 125KHz / 134.2KHz
standardet e protokollit: ISO11785, ISO 11784 / FDX-B
madhësia Chip: 1.48mm ×, 2.128mm ×, 2.1212mm ×, 315mm ×, 432mm ×
madhësia shiringë: 12045mm ×
madhësia Paketimi: 20080mm ×
peshë: 8.5 gram
Paketa informacion dukshme: date dezinfektim, Data efektive e përdorimit, 15-Kodi shifror (përfaqësuar në bar kod)
material Shtojcë: i brendshëm: Materialet pa plumb dhe jo-toksike, që vjen nga jashtë: bioglass
materiale paketimi: letër mjekësore breathable; Metoda dezinfektim: DHE (oksid etilen) dezinfektim
vlefshmëri: 5 vjet
Metoda e instalimit: ngulit

The glass tube bio-electronic tag syringe is suitable for the identification of pet, qentë e punës, fish and animal husbandry. The glass tube electronic labels are divided into two types: read-only and readable and writable. The production adopts biochemical medical materials and processes, and fully complies with ICAR and ISO11784/ISO11785 FDX-B international standards. It has been widely used at home and abroad to carry out all-round management of the whole process of animal growth. The unique ID number of this electronic tag can be read as long as the reader antenna is near the animal implantation site.
The syringe is treated with an advanced process of silicidation, and the needle tip is easy to puncture, which reduces the pain during puncture. The needle tube is assembled using an imported automated assembly machine.

mund të plotësojë rrjedhën automatike të punës së integruar të mbledhjes së portreteve
madhësia e vogla, peshë e lehtë, and easy to inject/implant. The syringe uses a 100% laser leak detection system
The airtightness is ensured, the wall is clear and transparent, and it is easy to read and observe
Ethylene oxide sterilization, the sterilization process is fully computer controlled, leaving no dead ends

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com