РФИД, насекаде во светот.
0086 755 89823301 seabreezerfid@gmail.com
EnglishAf-SoomaaliAfrikaansAsụsụ IgboBahasa IndonesiaBahasa MelayuBasa SundaBinisayaCatalàChinyanjaCorsuCymraegCрпски језикDanskDeutschEesti keelEspañolEsperantoEuskaraFrançaisFryskGaeilgeGalegoGàidhligHarshen HausaHmoobHmoob DawHrvatskiItalianoKiswahiliKreyòl ayisyenKurdîLatviešu valodaLatīnaLietuvių kalbaLëtzebuergeschMagyarMalagasy fitenyMaltiMàaya T'àanNederlandsNorskOʻzbek tiliPapiamentuPolskiPortuguêsQuerétaro OtomiReo Mā`ohi'RomânăSesothoShqipSlovenčinaSlovenščinaSuomiSvenskaTagalogTe Reo MāoriTiếng ViệtTürkçeWikang Filipinoazərbaycan dilibasa Jawabosanski jezikchiShonafaka Tongagagana fa'a SamoaisiXhosaisiZuluvosa VakavitiÍslenskaèdè YorùbáČeštinaʻŌlelo HawaiʻiΕλληνικάБеларускаяБългарскиМары йӹлмӹМонголРусскийТоҷикӣУкраїнськабашҡорт телекыргыз тилимакедонски јазикмарий йылметатарчаудмурт кылҚазақ тіліՀայերենייִדישעבריתاردوالعربيةسنڌيپارسیनेपालीमराठीहिन्दी; हिंदीবাংলাਪੰਜਾਬੀગુજરાતીதமிழ்తెలుగుಕನ್ನಡമലയാളംසිංහලภาษาไทยພາສາລາວမြန်မာစာქართულიአማርኛភាសាខ្មែរ中文(漢字)日本語한국어
 Уредете го преводот

Блог

» Блог

За да се спречи изгубеното, Англија сака да засади чипс за сите домашни миленичиња мачки

23/03/2023

За да се спречи изгубеното, Англија сака да засади чипс за сите домашни миленичиња мачки

Во иднина, Службениците со лопата во Англија можат да ги извадат своите мачки за да играат поуверливо. Според пишувањата на британските медиуми, Минатиот понеделник, Англија донесе нови прописи со кои се бара на сите домашни миленичиња да им се вградуваат микрочипови.

Пред да стигне мачката 20 недели возраст, сопственикот на мачката мора да вгради а Поткожен микрочип за неговиот миленик, што е со големина колку зрно ориз и има единствен сериски број, кој ги чува информациите за контакт на сопственикот на мачката и редовно се ажурира во базата на податоци. Од 10 јуни 2024, сите сопственици на мачки се обврзани да ги микрочипираат своите миленици, а сопствениците за кои ќе се утврди дека не успеале да ги чипираат своите мачки ќе имаат 21-дневен „поправен период“.’ и ќе се соочат со парични казни до 500 фунти доколку последователно не ги почитуваат.

Микрочип од био-стаклена цевка за имплантирање на домашни миленици, РФИД микрочип за управување со домашни миленици, Shehzhen Seabreeze Smart Card Co., Ltd.

Целта на регулативата е да им помогне на изгубените миленичиња мачки да се вратат кај своите сопственици побрзо и побезбедно. Секретарот за животна средина Тереза ​​Кофи рече: “Мачките миленичиња се вредни членови на семејството и доколку се изгубат или украдени, тие можат да бидат тежок удар за нивните сопственици. ”

Во моментов има повеќе од 9 милиони миленичиња мачки во Англија, од кои 2.3 милиони не се чипирани, според владините бројки.

Ако ви треба помош, контактирајте со Shehzhen Seabreeze Smart Card Co., Ltd за повеќе информации за микрочипови за импланти за домашни миленици.

                                     (Извор: Shehzhen Seabreeze Smart Card Co., Ltd.)

Можеби ви се допаѓа исто така

 • Нашата услуга

  RFID / IoT / Контрола на пристап
  LF / HF / UHF
  Картичка / ознака / влошка / етикета
  Нараквица / приврзок за клучеви
  R / W уред
  РФИД решение
  OEM / ODM

 • Компанија

  За нас
  Притиснете & Медиуми
  Вести / Блогови
  Кариери
  Награди & Осврти
  Сведоштва
  Програма за придружни активности

 • Контактирајте не

  Тел:0086 755 89823301
  веб:www.seabreezerfid.com