RFID, kudo në botë.

Blog

» Blog

Për të parandaluar humbjen, Anglia dëshiron të mbjellë patate të skuqura për të gjitha macet shtëpiake

23/03/2023

Për të parandaluar humbjen, Anglia dëshiron të mbjellë patate të skuqura për të gjitha macet shtëpiake

Në të ardhmen, Oficerët e lopatës së Anglisë mund t'i nxjerrin macet e tyre për të luajtur më qetësues. Sipas mediave britanike, të hënën e kaluar, Anglia miratoi rregullore të reja që kërkonin që të gjitha macet shtëpiake të implantohen me mikroçipe.

Përpara se macja të arrijë 20 javë të moshës, pronari i maces duhet të implantojë a Mikroçip nënlëkuror për kafshën e tij, e cila është përafërsisht sa një kokërr orizi dhe ka një numër serik unik, i cili ruan informacionin e kontaktit të pronarit të maces dhe përditësohet rregullisht në bazën e të dhënave. Sa i përket 10 qershor 2024, Të gjithë pronarët e maceve u kërkohet të bëjnë mikroçip kafshët e tyre shtëpiake, dhe pronarët që zbulohen se kanë dështuar t'i përpunojnë macet e tyre do të kenë një "periudhë korrigjuese" 21-ditore’ dhe do të përballen me gjoba deri në 500 £ nëse më pas nuk respektojnë.

Mikroçip me tub bio-qelqi të implantueshëm për kafshë shtëpiake, Mikroçip RFID për menaxhimin e kafshëve shtëpiake, Shehzhen Seabreeze Smart Card Co., Ltd.

Qëllimi i rregullores është të ndihmojë macet shtëpiake të humbura të kthehen te pronarët e tyre më shpejt dhe më të sigurt. Sekretarja e Mjedisit Therese Coffey tha: “Macet e përkëdhelura janë anëtarë të vlefshëm të familjes dhe nëse humbasin ose vidhen, ato mund të jenë një goditje e rëndë për pronarët e tyre. "

Aktualisht ka më shumë se 9 miliona mace shtëpiake në Angli, nga të cilat 2.3 miliona nuk janë copëtuar, sipas shifrave të qeverisë.

Nëse keni nevojë për ndihmë, kontaktoni Shehzhen Seabreeze Smart Card Co.,Ltd për më shumë informacion mbi mikroçipet për implantet e kafshëve shtëpiake.

                                     (Burimi: Shehzhen Seabreeze Smart Card Co., Ltd.)

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com